Białe szumy do usypiania dziecka

Białe szumy do usypiania dziecka

Białe szumy to sekretny sposób rodziców na usypianie dziecka. Dźwięki te dzięki swojej jednostajności i monotonii, sprawiają że dziecko usypia wolne od rozproszeń i niepokojów powodowanych przez inne dźwięki z otoczenia. 

Jeżeli jesteś nowo upieczonym rodzicem, to z pewnością dotknął Cię już problem dziecka, które nie chce zasnąć. Płacze, budzi się w nocy i żadne sposoby nie pomagają. To sprawia, że rodzice są zmęczeni, niewyspani, ciężko im się skoncentrować w pracy, a radość z rodzicielstwa gdzieś im umyka.

Szum suszarki czy wodospad

W Internecie można znaleźć na ten problem pewne rozwiązanie: białe szumy, czyli dźwięki charakteryzujące się monotonią i powtarzalnością sprawiające, że wsłuchane w nie niemowlę zapada w błogi sen. Do takich dźwięków należy na przykład szum suszarki, który jest chyba najpopularniejszym odgłosem zaliczanym do białych szumów. ponadto rodzice często wykorzystują również dźwięki pralki czy odgłosy natury, jak choćby monotonny szum wodospadu.

Białe szumy nie tylko dla dzieci

Skuteczność białych szumów nie jest niczym nadzwyczajnym, co więcej ten sposób usypiania działa nie tylko na dzieci! Jeśli chcecie sprawdzić na własnej skórze tą metodę, polecamy włączyć do snu jeden z naszych dźwięków na przykład szumiący wodospad, przekonacie się jak zdumiewająco łatwo będzie Wam przy nim usnąć.

Śpiące dziecko to wyspany rodzic

Pomysł by usypiać noworodka szumem suszarki wydaje się być abstrakcyjny, ale popularność takich nagrań w Internecie mówi sama za siebie. Niemowlak czy dziecko rozpoznaje w tym dźwięku coś znanego i bezpiecznego, być może jest to odgłos który pamięta ono z czasu gdy było noszone w brzuchu mamy. Bez wątpienia pomysł ten warty jest wypróbowania gdy wszystkie inne metody zawiodły, a Wam już ręce opadają i myśl o kolejnej nieprzespanej nocy napawa grozą.